UdogodnieniaMożliwe wystawienie faktury
parking
pokoje dla niepalących
parking przy ulicy
Pościel, ręczniki itp. prane są zgodnie z wytycznymi władz lokalnych
dostęp do Internetu
Używane są chemiczne środki czystości, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa
bezpłatny parking
Po zakończeniu sprzątania pokoje są zabezpieczane do czasu przybycia gości
taras
Wi-Fi
Pokoje są dezynfekowane między pobytami
Usługa sprzątania obiektu wykonywana jest przez profesjonalną firmę sprzątającą
całkowity zakaz palenia
zwierzęta domowe są akceptowane
Wi-Fi dostępne w całym obiekcie
piesze wycieczkipoza obiektem
pokoje rodzinne
bezpłatne Wi-Fi
Niezwykłe atrakcje Słupska
Słupsk to miasto położone w województwie pomorskim, na Pobrzeżu Koszalińskim, nad Słupią, w odległości około 18 km od Morza Bałtyckiego. Słupsk niegdyś był siedzibą książąt pomorskim.
Słupsk to ponad 700-letnie miasto, w którym znajduje się gotycki Zamek Książąt Pomorskich z odrestaurowanymi spichlerzem Richtera, młynem i Bramą Młyńską. Jego historia sięga czasów formowania się państwa polskiego. Liczne zabytki i atrakcje sprawiają, że Słupsk jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów.
Pozostałościami po średniowiecznej zabudowie miasta, które stoją do dziś to resztki murów obronnych z XIV wieku. Znajdują się tu również zabytki gotyku ceglanego. Należą do nich Kościół Najświętszej Marii Panny z krzywą wieżą, kościół Św. Jacka, kościół Św. Ottona , a także budynek Biblioteki Miejskiej. Charakterystycznym zachowanym elementem dawnej zabudowy są dwie bramy miejskie: Nowa Brama i Brama Młyńska.
Wyjątkowym zabytkiem jest średniowieczna Baszta Czarownic, która obecnie pełni funkcję galerii artystycznej. Początkowo była to baszta obronna w obrębie murów miejskich. W XIV wieku przekształcono ją na cele więzienne, w których osadzano kobiety posądzane o czary, stąd też wzięła się nazwa baszty. Ostatnią słupską "czarownicą" była Trina Papisten spalona na stosie w 1701 roku.
W samym centrum miasta znajduje się neogotycki Ratusz Miejski z 1901 roku. Ciekawe jest to, że powstał on w miejscu dawnego bajora zasypanego przez mistrza piekarnictwa ze Słupska, niejakiego Wienanda. Podobno, by zasypać bajoro przewiózł on 30 tysięcy furmanek piasku, w miejsce, gdzie obecnie rozciąga się okazały Plac Zwycięstwa. W ratuszu podziwiać możemy oryginalne gazowe lampy oświetleniowe z kurkami gazowymi, oryginalne tapety w gabinecie prezydenta pieczołowicie restaurowane oraz biurko pierwszego burmistrza miasta. W sali obrad mieszczą się malowidła przedstawiające sceny nadania praw miejskich i wykupu miasta przez mieszczan i duchowieństwo spod 12-letniej władzy Krzyżaków. Na korytarzu prezentowane są klucz do Europy i słupski niedźwiadek szczęścia. Dla zwiedzających udostępniona jest wieża widokowa, a po drodze na górę można podziwiać mechanizm ratuszowego zegara oraz portrety wszystkich burmistrzów i prezydentów Słupska. Naprzeciwko ratusza znajduje się budynek dawnego Domu Towarowego Gustaw von Zeck, w którym wciąż funkcjonuje najstarsza w Europie drewniana winda.
Słupsk to także rzeka Słupia z Papieskim Szlakiem Kajakowym upamiętniającym wodną wyprawę Karola Wojtyły z 1964 roku. Szlak jest niemal tak długi, jak sama rzeka i warto podkreślić, że część doliny rzeki Słupi to przepiękny park krajobrazowy, który możemy podziwiać w trakcie spływu.
Bez wątpienia Słupsk jest bardzo interesującym miastem. W swoich zasobach ma liczne zabytki oraz atrakcje, ale też jednym z atutów miasta jest bliskie położenie Morza Bałtyckiego.